Асортимент різноманітних продуктів для догляду за шкірою постійно оновлюється. Втім є засоби, які завжди необхідні для б’юті-рутини. Серед них — тонер. Він дійсно є незамінним у догляді за шкірою. Існують різноманітні тонери, які підходять різним типам шкіри. Дізнатись більше про перевагу та особливості правильного використання засобу ви зможете завдяки нашому матеріалу.

Що таке тонік для обличчя?

Тонер — це рідкий лосьйон, який зволожує шкіру. Зазвичай засіб містить вітаміни, антиоксиданти та протизапальні інгредієнти, які у поєднанні між собою здатні творити дива та надавати шкірі здорового вигляду. Продукт тонізує шкіру, зволожує її, а також забезпечує додаткове очищення від залишків засобів для вмивань, забруднень, а також відмерлих клітин. Тонер наноситься на шкіру одразу після очищення, але перед використанням будь-яких зволожувальних засобів.

Основні переваги тонерів

В першу чергу тонери необхідні для додаткового очищення шкіри. Вони забезпечують видалення залишків засобів, забруднень, а також себуму, завдяки чому можна запобігти появі акне. Крім того, деякі тонери можуть сприяти звуженню пор завдяки наявності у складі особливих інгредієнтів. В результаті шкіра стає рівнішою та гладкою.

Не варто забувати, що після очищення pH шкіри може бути порушеним. Використання тоніка відновлює природний рівень, що гарантує здоров’я шкіри. Чимало подібних засобів у складі містять гіалуронову кислоту, завдяки чому забезпечується гідратація шкіри. Загалом використання тоніка дозволяє підготувати шкіру для подальшого догляду та забезпечити кращі результати. Продукт створює відчуття свіжості та заспокоєння для шкіри.

Як обрати тонік залежно від типу шкіри?

Існує чимало видів тонерів. Важливо підібрати продукт, який відповідатиме потребам вашої шкіри. Наприклад, для жирної та проблемної найкраще обирати відлущувальні засоби, які містять у складі кислоти. Вони м’яко видаляють відмерлі клітини шкіри, а також протидіють появі висипань, але при цьому не пересушуючи шкіру. Відлущувальні засоби не варто використовувати частіше одного разу на день, оскільки в протилежному випадку це може призвести до порушення шкірного бар’єру.

Нормальна та суха шкіра потребують зволожувальних засобів, задачею яких є відновлення втраченої вологи. Зазвичай у складі таких продуктів міститься гіалуронова кислота, кераміди тощо. Рекомендується використовувати тонери двічі на день.

Чутлива шкіра потребує особливого підходу. Саме тому слід уникати засобів, які містять спирт. Замість цього зверніть увагу на лосьйон заспокійливий для сухої ослабленої та чутливої шкіри обличчя від Zein Obagi. Такий засіб не лише інтенсивно зволожує, але й сприяє виведенню токсинів, а також ліквідації бактерій та мікробів.

Для комбінованої шкіри можна використовувати будь-які продукти, які підходять для жирної та сухої шкіри. Важливо, щоб обраний засіб забезпечував достатній рівень зволоження.

Обираючи тонер, обов’язково зверніть увагу на склад. Варто уникати спирту. Адже він призводить до пересушування шкіри, через що порушується бар’єрна функція. Відмовитись варто і від засобів з ароматизаторами. Зазвичай їх створюють на основі хімікатів, що нерідко призводить до алергічних реакцій. Також слід уникати й фталатів — недорогих консервантів, які використовуються для подовження терміну зберігання.

Як правильно використовувати тонер?

Рекомендовано наносити тонер на шкіру обличчя двічі на день. В першу чергу варто видалити зі шкіри макіяж. Після цього не забудьте забезпечити якісне очищення шкіри шляхом використання якісних гелів чи пінок для вмивання: чудово впорається із задачею делікатно очищаючий засіб для всіх типів шкіри від Zein Obagi. Вже після цього можна перейти безпосередньо до тонізації шкіри.

Рекомендується наносити тонер безпосередньо на шкіру (або ж можна спочатку нанести його на ватні диски). Обережно розподіліть засіб на поверхні шкіри, починаючи від підборіддя і потроху рухаючись вгору. Забезпечте м’який масаж, але не слід підходити близько до губ або повік, адже ці зони є більш ніжними. Тонік не треба змивати з поверхні шкіри. Просто дайте йому час для повного вбирання у глибокі шари шкіри, перш ніж наносити подальші засоби догляду.